Movicon CE

Movicon™CE – otwarte i elastyczne rozwiązania HMI dla Windows CE i Windows Mobile

Movicon™CE to środowisko Runtime dla standardowych projektów XML Movicon™11, pozwalające wykorzystywać panele operatorskie, urządzenia PDA, komputery palmtop, smartfony, tablety i inne urządzenia mobilne w sposób samodzielny i niezależny, z połączeniem lub bez połączenia z serwerem lub stacjami klienckimi. Urządzenie z systemem WinCE może być wykorzystywane jako serwer lub Web Server dla innych stacji klienckich. Movicon™CE dla WinCE umożliwia wykorzystywanie tego samego projektu Movicon™11 na różnych platformach, dzięki standardowej strukturze XML. Zunifikowane rozwiązanie niezależne od wykorzystywanych platform ułatwia zarządzanie projektami, obniża koszty utrzymania i zapewnia maksymalną przejrzystość projektową.

Aplikacje
Movicon™CE umożliwia tworzenie kompaktowych i zaawansowanych funkcjonalnie systemów wizualizacji HMI. Movicon™CE może być instalowany na małych urządzeniach HMI z ekranami dotykowymi, z systemem operacyjnym CE 5.0 lub 6.0. Przykładowo, Movicon™CE jest rozwiązaniem HMI dla małych paneli dotykowych 320×240 (1/4 ekranu VGA), ale także dla terminali 6”, 8”, 10” i większych. Inne typowe aplikacje Movicon™CE obejmują urządzenia mobilne i bezprzewodowe (np. PocketPC), zarówno jako zdalny Klient jak i jednostanowiskowa aplikacja przenośna. Dzięki oprogramowaniu Movicon™CE panel operatorski staje się małą stacją SCADA zapewniającą niezależność sprzętową, komunikację sieciową z nadrzędnymi systemami informatycznymi (SCADA, MES) i uzyskując bogatsze możliwości funkcjonalne.

Niezależność od sprzętu
Movicon™CE gwarantuje niezależność zachowując to samo oprogramowanie nawet w przypadku zmiany typu sprzętu HMI Touch Panel, dzięki czemu umożliwia dobór optymalnego rozwiązania sprzętowego, najlepiej spełniającego postawione wymagania.

Integracja danych produkcyjnych w sieci przedsiębiorstwa
Movicon™ CE umożliwia dołączanie paneli operatorskich do sieci przedsiębiorstwa, zapewniając lepszy przepływ informacji w czasie rzeczywistym. Movicon™CE wspiera także technologię Ms SQL CE 3.0 upraszczając i rozszerzając archiwizację danych produkcyjnych oraz zarządzanie danymi archiwalnymi.

Potężna funkcjonalność
Movicon™CE zawiera prawie wszystkie elementy funkcjonalności graficznej środowiska Movicon™11 SCADA, z rozszerzoną wizualizacją danych. Grafika Movicon™CE przewyższa inne rozwiązania HMI dostępne na rynku. Nie tylko grafika nie ma sobie równych, ale także inne funkcje systemu wykraczają poza poziom dostępny w typowych rozwiązaniach HMI: zaawansowane zarządzanie alarmami, zarządzanie plikami danych archiwalnych z możliwością sieciowej integracji z relacyjną bazą danych Historical, wykresy bieżące i archiwalne, analiza danych, harmonogramy, współpraca z kamerą IP, receptury w bazie danych, skrypty VBA, rozsyłanie e-maili i SMSów, funkcjonalność Web Client – wszystkie funkcje gotowe do użycia i łatwo dostępne w jednym środowisku Movicon™.

Efektywność ekonomiczna
Movicon™CE umożliwia wykorzystywanie w całym przedsiębiorstwie jednego, uniwersalnego środowiska projektowego, zarówno dla aplikacji SCADA instalowanych na stacjach komputerowych jak i aplikacji HMI przeznaczonych dla terminali operatorskich, co zmniejsza wydatki przedsiębiorstwa na poznanie systemu, szkolenia pracowników i utrzymanie wdrożonych rozwiązań. Dzięki platformie Movicon™CE wizualizacja i sterowanie maszyn produkcyjnych może być realizowana na bazie systemu operacyjnego Microsoft Windows™CE, zapewniając maksymalną skalowalność i ochronę inwestycji. Movicon™CE jest obecnie najbardziej wydajną platformą HMI dostępną dla Windows™CE, zdolną zaspokoić wszystkie potrzeby wizualizacji i sterowania w „kompaktowym” środowisku paneli operatorskich, bez ograniczania funkcjonalności SCADA.

Zdalne sterowanie i teleserwis
Movicon™CE zapewnia możliwość zdalnego dostępu do terminala operatorskiego przez modem, także w celu uzyskania bezpośredniej komunikacji z podłączonym sterownikiem PLC w najbardziej przezroczysty sposób, np. dla zapewnienia wszystkich funkcji serwisowych na odległość. Zdalny dostęp umożliwia także załadowanie kompletnego projektu do urządzenia i jego odczyt.

Funkcjonalność Web Client
Movicon™CE posiada wbudowaną funkcjonalność Web Client, zapewniającą zdalny dostęp do urządzeń za pomocą standardowych przeglądarek wykorzystujących technologię Web Services. Zdalna wizualizacja możliwa jest z poziomu komputerów PC, terminali i urządzeń mobilnych obsługujących skrypty Java.

Zalety Movicon™CE

 • Zintegrowane środowisko projektowe i konfiguracyjne. Projekty XML mogą być uruchamiane zarówno pod Win32/64 jak i WinCE
 • Bezkonkurencyjna grafika i niezależność od rozdzielczości monitora
 • Zaawansowane funkcje dynamicznych animacji
 • Bogata biblioteka graficznych obiektów i symboli
 • Zaawansowanie zarządzanie alarmami i komunikatami
 • Archiwizacja zdarzeń, także w bazie SQL Server DB, z możliwością filtracji
 • Powiadamianie o zdarzeniach przez SMS i e-mail
 • Zorientowane obiektowo zarządzanie recepturami
 • Zapis danych historycznych w otwartych archiwach, zarówno w formacie tekstowym jak i w formacie bazy danych SQL Server
 • Zintegrowana, programowana logika (lista instrukcji)
 • Skrypty VBA
 • Opcja oprogramowania SoftLogic IEC 1131
 • Bogata biblioteka sterowników komunikacyjnych z funkcją „Multidriver connection”
 • Wbudowane funkcje sieciowe
 • Funkcjonalność klienta OPC
 • Zarządzanie autentykacją użytkowników (login i hasło, 1024 poziomy, 18 obszarów). Zgodność z wymaganiami FDA CFR21 Part 11.
 • Zdalne sterowanie i teleserwis
 • Obsługa kamer IP
 • Zdarzenia i harmonogramy
 • Zaawansowany debugger