Logicon – komputerowe sterowanie dla pełnej niezależności

PLC+HMI – unikalna platforma programistyczna. Korzystaj z integracji wizualizacji i sterowania.

Wraz z pojawieniem się wersji 11 Movicon™ uzyskał nową funkcjonalność wykonywania programów sterowania PLC, stając się jeszcze bardziej kompletnym produktem spełniającym najwyższe wymagania inżynierów realizujących i zarządzających projektami w nowoczesnej automatyce przemysłowej. Marzenie o integracji wizualizacji i procesów sterowania w obrębie jednej platformy stało się dziś rzeczywistością osiągniętą dzięki Movicon™11. Wystarczy użyć jednego produktu, aby stworzyć projekt sterowania PLC i wizualizacji SCADA/HMI. Wprowadzenie Movicon™11 do Twojego przedsiębiorstwa pozwoli, dzięki konfiguracji i zarządzaniu zmiennymi w jednym obszarze roboczym, na istotną oszczędność czasu niezbędnego do realizacji projektu. Movicon™11 to unikalne oprogramowanie zapewniające szeroką paletę zintegrowanych rozwiązań PLC HMI dla systemów Windows 7 oraz Windows CE.

Logicon jest propozycją firmy Progea w zakresie sterowania SoftLogic (sterownik PLC w komputerze PC) zrealizowaną przy bliskiej współpracy z niemiecką firmą KW-Software. Wybrane przez Progea do integracji w Movicon™11 rozwiązanie lidera rynku w zakresie produktów Soft-PLC zostało również wszechstronnie sprawdzone przez naszego wspólnego Partnera – Phoenix Contact. To wspólne przedsięwzięcie pozwoliło na zintegrowanie w oprogramowaniu Movicon™11 potężnego środowiska programowania MultiProg© – edytora programu PLC obsługującego wszystkie 5 standardowych języków programowania opisanych normą IEC 61131-3. Dostępne jest programowanie z wykorzystaniem Bloków F unkcyjnych (FBD), Listy Instrukcji (IL), diagramu drabinowego (LD), tekstu trukturalnego (ST) i grafu sekwencji (SFC) z możliwością stosowania wielu języków w obrębie jednego programu. Poprzez integrację obu środowisk programistycznych z zachowaniem automatycznej synchronizacji zmiennych tworzenie projektów jest proste i bezpieczne. Projekty SoftLogic mogą w pełni korzystać z zalet oprogramowania Movicon™11 oferując np. importowanie dostępnych baz danych PLC (Simatic S7, Rockwell itd.) lub zmiennych z dowolnego serwera OPC umożliwiając prezentację list zmiennych jednocześnie w dwóch systemach: SCADA oraz SoftLogic. Zmienne obu systemów są współdzielone i zintegrowane bezpośrednio ze środowiskiem wykonawczym oprogramowania SoftPLC ProConOs zapewniając bezpośrednią i efektywną wymianę danych.

Oprogramowanie SoftPLC Runtime, zarówno dla platform Windows 7 jak i Windows CE, jest wykonywane bezpośrednio w jądrzeczasu rzeczywistego systemu Windows, zapewniając tym samym wysoką wydajność oraz niezależność realizowanego programu od innych zadań Systemu Operacyjnego. ProConOs Runtime komunikuje się z wyspami I/O bezpośrednio za pomocą protokołów: Modbus TCP, Profibus, ProfiNet, Interbus, CanBus, DeviceNet. Dostępne są nowoczesne i niezawodne moduły: Cross Reference, Logic Analyzer, Debugging Step-by-Step, On-line Modifying oraz inne, wspomagające tworzenie i dokumentowanie programów np. symulator oraz kreator dokumentacji.