Firma PROGEA prezentuje Automation Platform.NExT™

Platform-Next

Automation Platform.NExT™ firmy PROGEA – nowa era przemysłowego oprogramowania SCADA!

Rozwój technologii ma istotne znaczenie dla konkurencyjności rozwiązań automatyki przemysłowej. Ewolucja technologii to nie tylko kwestia wprowadzenia nowych ulepszeń. Obejmuje ona również poszukiwania optymalnych rozwiązań, które często okazują się nowością rynkową. Automation Platform.NExT™ wyznacza nowe granice możliwości systemów SCADA/HMI. Nie jest to tylko ulepszona platforma Movicon™ (ponad 120 tysięcy aplikacji w różnych branżach przemysłu), ale zupełnie nowa struktura zaprojektowana perspektywicznie. Jest to owoc dwudziestoletnich doświadczeń firmy Progea zebranych podczas jej działalności w sektorze automatyki przemysłowej i nowy punkt odniesienia dla oprogramowania SCADA/HMI.

Automation Platform.NExT™

Automation Platform.NExT™ jest środowiskiem zaprojektowanym do budowy fundamentów nowoczesnego oprogramowania automatyki. Jest to otwarta i skalowalna platforma oparta na technologii .NET wykorzystująca najnowsze technologie informatyczne i modułowe rozwiązania typu „plug in”. Oprogramowanie przemysłowe stworzono jako bardziej otwarte i skalowalne ze zintegrowanymi, funkcjonalnymi modułami, które są przeznaczone do zarządzania działalnością przedsiębiorstw produkcyjnych w najbardziej skuteczny i efektywny sposób.

Automation Platform.NExT™

System Automation Platform.NExT™ został zaprojektowany tak, aby zastąpić ograniczenia konwencjonalnej technologii SCADA/HMI nową generacją rozwiązań informatycznych opartych na najbardziej zaawansowanych technologiach z tej dziedziny. Rozwiązania te tworzą solidne fundamenty dla długoterminowych inwestycji, oferując otwartość i integrację wcześniej niedostępną w dziedzinie automatyki przemysłowej. Platforma zawiera wszystkie niezbędne narzędzia w jednym, elastycznym środowisku pracy służącym do projektowania i pracy aplikacji oprogramowania przemysłowego SCADA, z funkcjami zarządzania komunikacją obiektową, archiwizacją danych, interfejsem HMI, analizą danych bieżących i archiwalnych, zarządzania obsługą techniczną, zdalnym dostępem przez Internet, ochroną dostępu, powiadamianiem o alarmach i zdarzeniach, etc.

Automation Platform.NExT™ to oprogramowanie pozwalające na integrację systemów automatyki wszystkich szczebli przedsiębiorstwa, wykorzystujące najbardziej innowacyjne i nowoczesne technologie.

Skalowalność

Skalowalność

Automation Platform.NExT™ zapewnia maksymalną skalowalność w jednym, elastycznym, modułowym środowisku programistycznym. Dzięki temu Platform.NExT™ daje szerokie możliwości aplikacyjne przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności czasowej projektowania.

 
Otwartość

Otwartość

Środowisko Platform.NExT™ opiera się na koncepcji „Plug-in”, co pozwala na maksymalną współpracę z innymi systemami w celu zintegrowania elementów funkcjonalnych firm trzecich w ramach jednego środowiska oraz wykorzystanie szerokich możliwości technologii .NET. Środowisko graficzne jest oparte na technologii WPF i obsługuje zaawansowane narzędzia służące do tworzenia grafiki XAML. Dostępność języka VB.NET zapewnia potężne możliwości aplikacyjne.

 

Bezpieczeństwo

Automation Platform.NExT gwarantuje maksymalny poziom bezpieczeństwa. Oferuje funkcje zabezpieczeń obejmujące także wszystkie rozwiązania dostępne w typowych systemach SCADA uznanych producentów.

 
Standardy

Standardy

Automation Platform.NExT opiera się całkowicie na uznanych rynkowych standardach, zapewniając otwartość i niezawodność. Technologie XAML i WPF gwarantują najbardziej efektywną i nowoczesną technikę obróbki grafiki, archiwizację danych opartą na MS SQL Server i Azure z możliwością współpracy z innymi relacyjnymi bazami danych. Pliki projektu aplikacji SCADA bazują na standardzie XML. Dostępne są zaawansowane możliwości programistyczne dzięki zastosowaniu języka VB.NET. Komunikacja z urządzeniami zewnętrznymi odbywa się z wykorzystaniem wielu zintegrowanych protokołów oraz technologii OPC UA.

 
Wydajność

Wydajność

Środowisko Automation Platform.NExT™ zorientowane jest na maksymalizację wydajności pracy. Szybka komunikacja, zarządzanie danymi w czasie rzeczywistym i optymalizacja obróbki grafiki w pełni wykorzystującej akceleratory graficzne i DirectX, umożliwiają budowę rozwiązań najwyższej jakości i wydajności.

 
Komunikacja

Komunikacja

Automation Platform.NExT ™ wykorzystuje nowoczesną technologię OPC UA zapewniającą efektywną komunikację z kompatybilnymi aplikacjami. Serwer I/O oferuje szeroką gamę sterowników komunikacyjnych, które umożliwiają bezpośrednie połączenie z urządzeniami zewnętrznymi. Dostępne są między innymi sterowniki komunikacyjne dla urządzeń firm Siemens, Rockwell, Schneider, Omron i wielu innych. Architektura Automation Platform.NExT ™ została opracowana w sposób umożliwiający integrację z aplikacjami IT, zarządzania przedsiębiorstwem, wspomagania procesów podejmowania decyzji.

 
Architektura sieciowa

Architektura sieciowa

Automation Platform.NExT™ jest środowiskiem opartym na koncepcji dostępu do systemu SCADA za pośrednictwem sieci WWW. Budowa aplikacji sieciowych jest łatwa i efektywna. Maksymalną wydajność zapewnia wykorzystanie technologii Silverlight oraz zastosowanie HTML 5.

 
Projektowanie

Projektowanie

Zaawansowane technicznie i intuicyjne środowisko Automation Platform.NExT™ umożliwia budowę aplikacji SCADA w sposób efektywny i optymalny czasowo. Bogata biblioteka obiektów graficznych ułatwia pracę projektową i daje możliwości tworzenia nowoczesnych i zaawansowanych graficznie ekranów synoptycznych. Technologia „plug in” pozwala na wykorzystanie komponentów pochodzących z oprogramowania firm trzecich, co pozwala na niemal nieograniczone rozszerzanie funkcji budowanej aplikacji SCADA. Automation Platform.NExT™ umożliwia intuicyjne konfigurowanie środowiska i usprawnienie procesu budowy nawet najbardziej skomplikowanych projektów, które wymagają integracji obiektów i elementów funkcjonalnych oprogramowania firm trzecich. Konfiguracja, komunikacja, wizualizacja, archiwizacja danych, analizy, bezpieczeństwo, kontrola, dystrybucja informacji na wszystkich poziomach przedsiębiorstwa, systemy scentralizowane lub rozproszona geograficznie – wszystko w zasięgu ręki, dostępne w ramach jednej platformy dającej szerokie możliwości integracji rozwiązań informatycznych.

 

NOWA GENERACJA OPROGRAMOWANIA SCADA/HMI

Wykorzystywane w środowisku Platform.NExT™ technologie są najnowszymi istniejącymi na rynku. Samo środowisko zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić użytkownikom systemu SCADA/HMI możliwości i korzyści niedostępne wcześniej.

Wtyczki
Środowisko Platform.NExT™ zostało zbudowane na podstawie bibliotek .NET, które wykorzystują procesory o 64-bitowej architekturze. Środowisko umożliwia wykorzystanie technologii „plug in” w celu zagwarantowania pełnego dostosowania aplikacji do potrzeb klienta i integracji komponentów zewnętrznych, uzupełniających bogaty zestaw modułów funkcjonalnych dostępnych standardowo.

Nowa generacja technologii WPF i XAML
Platform.NExT™ oferuje interfejs użytkownika wykorzystujący najnowszą generację akcelerowanej grafiki DirectX bazującej na wyjątkowej jakości grafice 2D i 3D. Bogaty wybór obiektów nowej generacji dostępnych z bibliotekach symboli oferujących obsługę interfejsów multitouch i Kinect oraz style i nawigację kompatybilną z Windows™ 8.

Zastosowanie WinRT, technologii Silverlight i HTML5 oferuje nową generację rozwiązań dla klientów, którzy wykorzystują aplikacje działające na Windows Phone i WinRT. , udostępnia nowe technologie klientów sieciowych umożliwiających dostęp za pośrednictwem Internetu do serwerów SCADA i prezentacji ekranów synoptycznych.

Automation Platform.NExT™

OPC UA i serwer I/O
Platform.NExT™ bazuje na architekturze klient/serwer wykorzystującej najnowszą technologię OPC UA. Środowisko oferuje także zintegrowane sterowniki komunikacyjne, przeznaczone do wymiany danych z urządzeniami zewnętrznymi (PLC, Fieldbus, distributed I/O).

Bazy danych i architektura chmury serwerów
Platform.NExT™ daje użytkownikom możliwości swobodnego wykorzystania baz danych pracujących lokalnie lub w architekturze chmury serwerów. Uzupełnieniem współpracy z bazami danych jest możliwość archiwizacji danych w standardowych lokalnych plikach XML.

Automation Platform.NExT™

Użytkownicy i grupy użytkowników
Model systemu zabezpieczeń Platform.NExT oparty jest na systemie kont i grup użytkowników. Każde konto posiada swoje indywidualne hasło i login oraz przydzielony poziom i grupę dostępu.

Nowe przyjazne środowisko pracy.
Automation Platform.NExT™ jest wynikiem prac rozwojowych firmy PROGEA bazujących na badaniach naukowych dotyczących ergonomii oprogramowania połączonych z wieloletnim doświadczeniem firmy, która poważnie traktuje opinie i potrzeby zgłaszane przez inżynierów z całego świata. Środowisko konfiguracji Platform.NExT jest prostsze i bardziej intuicyjne w obsłudze w odniesieniu do innych produktów z rodziny środowisk SCADA. Prosta obsługa jest możliwa dzięki dostępnym narzędziom inteligentnej edycji, autokonfiguracji, kreatorów i importerów tagów. Automation Platform.NExT™ jest przyjaznym środowiskiem inżynierskim przeznaczonym do budowy aplikacji SCADA skracającym czas potrzebny na wdrożenie i uruchomienie aplikacji.

Movicon.NExT™ – moduł kliencki technologii Automation Platform.NExT™.

GRAFIKI WPF I XAML, NOWE BIBLIOTEKI GRAFICZNE

Movicon.NExT™ wykorzystuje technologię graficzną opartą o WPF i DirectX. Biblioteka symboli najnowszej generacji oferuje grafiki o wyjątkowej jakości. Aplikacje oparte na technologii Graphics Device Interface (GDI) nadal używają rozwiązań zaprojektowanych w latach 90-tych, niezdolnych do wykorzystania wszystkich możliwości oferowanych przez najnowsze mechanizmy obróbki grafiki. W przeciwieństwie do nich, Movicon.NExT ™ wykorzystuje nowoczesną technologię WPF. Interfejs został zaprojektowany tak, by w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnego sprzętu komputerowego. Movicon.NExT™ wykorzystuje technologię XAML w celu generacji grafiki wektorowej. Dzięki zastosowaniu grafiki 2D i 3D oraz wyposażeniu w funkcje eliminujące ograniczenia wynikające z technologii GDI, użytkownicy mogą teraz budować aplikacje w pełni wykorzystujące nowoczesne technologie graficzne. Wszystkie biblioteki symboli zostały utworzone przy użyciu technologii XAML i oferują bogaty wybór wysokiej jakości obiektów graficznych ułatwiających projektowanie aplikacji. Dzięki temu można tworzyć wysokiej jakości ekrany synoptyczne przy niewielkich nakładach czasowych. Movicon.NExT™ oferuje przyjazny i intuicyjny interfejs użytkownika oraz pozwala na wykorzystanie symboli graficznych oraz projektów 2D i 3D utworzonych przy użyciu oprogramowania firm trzecich.

Automation Platform.NExT™

NAJNOWSZA GENERACJA GRAFIKI 3D

Movicon.NExT™ umożliwia wykorzystanie dynamicznych wizualizacji graficznych 3D opartych na technologii XAML. Ekrany synoptyczne mogą zawierać modele 3D importowane do środowiska Movicon lub wybrane z dostępnych standardowo bibliotek. Movicon.NExT™ oferuje szeroką gamę zaawansowanych funkcji umożliwiających animowanie grafik wykorzystujących także elementy trójwymiarowe (3D) oraz definiowanie widoków trójwymiarowych obiektów graficznych.

Animowane obiekty grafiki trójwymiarowej pozwalają użytkownikowi wykonywać operacji na zmiennych zdefiniowanych w procesowej bazie danych czasu rzeczywistego dzięki użyciu dedykowanych funkcji. Nowoczesny interfejs graficzny zapewnia użytkownikowi swobodę projektowania ekranów synoptycznych zawierających jednocześnie grafikę dwuwymiarową (2D) i trójwymiarową (3D). Dodatkowo użytkownicy mogą tworzyć i implementować własne wzory XAML, poszerzając tym samym zawartość biblioteki obiektów graficznych.

Grafika 2D i 3D jest w pełni skalowalna, co pozwala na wykorzystanie monitorów i urządzeń mobilnych obsługujących niemal dowolny zakres rozdzielczości.

• Grafika wektorowa 2D i 3D z obsługą DirectX
• Bogata biblioteka symboli i obiektów WPF
• Rozszerzone wsparcie dla obiektów graficznych w technologii XAML
• Obszerny zestaw funkcji dynamicznych
• Obsługa funkcji przeznaczonych do manipulacji obiektami graficznymi
• Mechanizm stylów i układów ekranowych
• Pełne wykorzystanie funkcji ekranów typu multitouch
• Wykorzystanie technologii Kinect (głos i gesty)
• Zgodność z interfejsem Windows 8

OBSŁUGA DANYCH GEOLOKALIZACYJNYCH

Środowisko Movicon.NExT ™ posiada wbudowany system obróbki danych geolokalizacyjnych umożliwiający integrację map w ramach aplikacji SCADA. Obiekty graficzne i ekrany synoptyczne mogą zostać wyposażone w dane zawierające współrzędne geograficzne, co pozwala na automatyczne umieszczenie danego obiektu na dołączonej do aplikacji SCADA mapie.

 

 

PDFAutomation Platform.next – nowa, zaawansowana technologicznie platforma oprogramowania przemysłowego

PDFStrona internetowa firmy Progea